CatPress

Katalog stron internetowych nowej generacji

Kompresory przemysłowe dla firm

Kompresor

Wśród wielu urządzeń i narzędzi wykorzystywanych w przemyśle, szczególną popularnością cieszą się kompresory. Ponieważ kompresory przemysłowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowań, są wykorzystywane w dużych zakładach przemysłowych i produkcyjnych, a także w warsztatach rzemieślniczych. Przyjrzyjmy się, kiedy mogą się one przydać i jak znaleźć najlepszy kompresor.

Kompresor przemysłowy w twojej firmie

Rozmawiając o kompresorach warto pamiętać, że często są określane sprężarkami powietrza. W tym miejscu należy nadmienić, że każdy kompresor jest sprężarką, ale nie każda sprężarka jest kompresorem. Zależy to od współczynnika sprężania. Oprócz kompresorów wyróżniamy bowiem również też dmuchawy i wentylatory, czyli sprzęty o niższym parametrze sprężania. Kompresory przemysłowe służą do sprężania powietrza do wymaganej wartości ciśnienia. Uzyskane ciśnienie jest następnie wykorzystywane jako napęd lub źródło zasilania.

Do czego możesz wykorzystać kompresory przemysłowe w swojej firmie? Ich najczęstszym zadaniem jest napędzanie urządzeń, które służą do wkręcania różnych elementów, malowania, piaskowania oraz pompowania opon. Zastosowanie kompresorów z pewnością zwiększy efektywność prac odbywających się w Twojej firmie!

Dostępne rodzaje kompresorów przemysłowych

Na rynku znajdziesz różne kompresory przemysłowe. Nie należą one do najtańszych urządzeń. Niemniej jednak można znaleźć wysokiej jakości kompresory przemysłowe w [przystępnych cenach. Dostępne są np. pod adresem – https://air-com.pl/k/sprezarki-i-kompresory,36.

Producent oferuje kompresory:

  • tłokowe,
  • bezolejowe,
  • olejowe,
  • śrubowe

Technologia wykorzystywana w kompresorach tłokowych jest nieco przestarzała. Nie są to jednak urządzenia pozbawione zalet, wśród których możemy wymienić np. stosunkowo niską cenę, intuicyjną, prostą obsługę oraz niskie koszta związane z serwisowaniem. Jeśli chodzi o sprężarki śrubowe, to są one znacznie bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Proces sprężanie odbywa się całkowicie automatycznie, a pożądana wartość ciśnienia jest uzyskiwana w wyniku pracy śrub. Największą zaletą tego rodzaju kompresorów przemysłowych jest możliwość ciągłej, nieprzerwanej pracy, trwającej nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin.

Jeżeli chodzi o kompresory przemysłowe olejowe i bezolejowe, rozróżnienie dotyczy obecności lub braku smaru. Warto wiedzieć, że w przypadku branż wymagających idealnie czystego powietrza, takich jak np. medycyna, przemysł spożywczy lub farmacja, nie wolno stosować kompresorów olejowych.

Jak wybrać kompresor odpowiedni dla Twojej firmy?

Poszczególne kompresory przemysłowe cechują się odmiennymi parametrami. Wybierając urządzenie, które będzie odpowiadać potrzebom Twojej firmy, zwróć uwagę na ciśnienie robocze, sposób aplikacji, wydajność oraz tryb pracy kompresora. Pamiętaj, że zbyt słaby kompresor nie będzie w stanie prawidłowo spełniać swojej funkcji. Z kolei zbyt mocny będzie generował dodatkowe, niepotrzebne koszty. Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj kompresora, skontaktuj się z konsultantem firmy, której urządzenie chcesz kupić. Doświadczony konsultant pomoże Ci dobrać model, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom Twojej firmy.

Doświadczeni i wykwalifikowani konsultanci pracują na przykład w Air-Com. Producent oferuje też wysokiej jakości kompresory oraz inne urządzenia pneumatyczne. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że produkty tej marki są zdecydowanie godne polecenia. W Air-Com można kupić zarówno urządzenia z katalogu, jak i na zamówienie.

1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punkty (1 głosów, śr.: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.